تبلیغات
اینجا لیان آباد ! - جنگلی با درختان عجیب در کانادا

جنگلی با درختان عجیب در کانادا

 

نوشته شده توسط:محسن

کافی است تا در شبی بارانی با رعد و برق های وحشتناک به میان جنگل بروید، چیزی جز ترس شما را همراهی نخواهد کرد. نور رعد و برق از میان تنه های در هم پیچیده گذرخواهد کرد و تصویری ترسناک پیش روی شما نقش خواهد بست .

این ساکنان محلی با اینکه آرام  و بی صدا سرجای خود ایستاده اند اما با بی گناهی تمام قرن هاست نگاه مشکوک و ترسناک همه را به جان خریده اند. صنوبر لرزان، صنوبر ترسیده یا درختان موحش نام ها و لقب هایی است که این درختان از مردم هدیه گرفته اند.درختزاری عجیب در کانادا

به جز مردم کشور کانادا هر توریستی که گذرش به هادفورد ایالت ساسکاچوان می افتد بازدید از این بیشه زار پر رمز و راز را نمی خواهد از دست بدهد. اگر شهر هادفورد را 20 کیلومتر به سمت شمال غرب حرکت کنید در دو طرف جاده دو درختزار در همان لحظه اول توجه همه را به خود جلب می کند.

دو درختزار با اینکه از یک نوع درخت تشکیل شده اند اما تناقض بسیار زیبایی را در دو طرف جاده ایجاد کرده اند. یکی مملو از درختانی است که با ظاهری کاملا اراسته و معمولی قد علم کرده و زیبایی خود را به رخ همسایگان آن دست جاده می کشانند، همسایگانی با تنه های پیچیده و تنیده درهم .


درختزاری عجیب در کانادا

گاهی بادی ملایم از قسمت شمال شرقی می وزد و با لطافت و نوازشش تمام برگ درختان می لرزاند و بعضی از انها را نقش بر زمین می کند و گاهی برای همیشه بیشه را تنها می گذارد و بی خبر می رود. اما همین باد ملایم به عنوان دست طبیعت لرزشی را بر برگ درختان ایجاد می کند و باعث شده تا این جنگل کوچک نام های متفاوتی را از لرزان بودنش به خود گرفته باشد.

اما با تمام نام هایی که این درختزار به خود گرفته کمترین بخش ترسناک این ناحیه لرزیدن برگ درختان است، چون بیشه صنوبر واقع در این منطقه از کانادا بیشتر از همه به دلیل داشتن درختانی با تنه های به هم پیچسده مشهور است.


درختزاری عجیب در کانادا

این درختان برای رشد هیچ شکل خاصی ندارند و با آن شاخه های ضخیم و درازشان آنقدر به هم پیچیده اند که اندکی از قدشان کم شده است و ظاهری جالب و متفاوت به خود گرفته اند.

اینکه چرا درختزار موحش به این شکل درآمده هنوز کاملا معلوم نیست و برای همین بومیان منطقه شیاطین را مسبب اصلی پیچیده شدن شاخه درختان به هم می دانند. اما گیاه شناسان نظری دیگر دارند، انها مطمئن هستند راز شکل عجیب این درختان به صورت ژنتیکی در ریشه هایشان است.

اما با تما این حرف ها هنوز کسی علت دقیق این پدیده طبیعی را نمی داند و راز این پیچیدگی ها در ابهام قرر دارد